Turnaj v tenise

Název

Popis

V pondělí 18. prosince 2017 proběhl v tělocvičně ZŠ a MŠ Pozděchov vánoční tenisový turnaj. Hrálo se ve dvou kategoriích – mladší žáci (1. – 3. třída) a starší žáci (4. – 5. třída).
V kategorii mladších žáků hrálo celkem 10 malých tenistů. Ti se nejdříve utkali ve třech základních skupinách, z nichž všichni postupovali do závěrečného play off. Na třetím místě se umístil Michalík Michal, který v těsném zápase o třetí místo porazil Ondru Hromadu 11:9. První místo získal bez jediného prohraného zápasu Honza Kratina, který ve finále porazil druhého Kubu Novosada 10:7.
Kategorie starších žáků byla obsazena pěti tenisty. Hráli systémem každý s každým. Páté místo obsadila Terka Štachová, která si doma zapomněla raketu, a s půjčenou raketou se jí nehrálo dobře. Čtvrté místo získala Natálie Hnilicová, která trénuje pouhé tři měsíce a rychle se adaptovala mezi pokročilejší hráče. Třetí místo vybojoval Tadeáš Vajďák, který porazil obě děvčata, a v boji o nejvyšší příčky ho zastavili jen kluci. Druhé místo vybojoval Vojta Gabko, který hrál výborně. Dokonce byl ve finálovém zápase jeden bod od celkového prvního místa. První místo zaslouženě vyhrál Radek Šíma, který po několika měsíční pauze našel rychle správné tempo hry. Ve finále s Vojtou udržel klidnou hlavou a zaslouženě vyhrál 13:11.
Turnaj se velmi vydařil, kvalita některých utkání dosahovala velmi slušné úrovně. Všichni hráči obdrželi věcné ceny a všichni se těší na další turnaj, který proběhne na konci července.