Vánoční turnaj v tenise 2019

Název

Popis

V pondělí 17.12. 2018 proběhl v tělocvičně Základní školy Pozděchov již 3. ročník vánočního tenisového turnaje. Hrálo se ve třech kategoriích, do kterých byli hráči rozděleni podle věku a úrovně hry. Turnaje se zúčastnilo celkem 13 dětí.

Začínající hráči (1. - 2. třída):
V této kategorii se sešli 3 nejmladší tenisté, kteří začali trénovat teprve před 3 měsíci. Soutěžili především v koordinačních cvičeních, za které dostávali body. Výsledky byly poměrně vyrovnané:
3. místo Michalík Matyáš 11 bodů
2. místo Kocurová Denisa 13 bodů
1. místo Hromada Jakub 14 bodů
Středně pokročilí a starší hráči (2. - 5. třída):
V této kategorii se sešlo nejvíc hráčů a odehrálo se nejvíc zápasů. Hráči nejdříve hráli ve dvou základních skupinách, do kterých se vylosovali, a poté všichni hráli závěrečné play off.
6. místo - Trchalíková Romana - Romča začala tenis hrát teprve před 3 měsíci. I tak předvedla velmi vyrovnané výkony s hráči, kteří hrají již druhým rokem. Bohužel série těsných proher ji stála lepší umístění
5. místo - Hnilica David - zúročil zkušenosti z loňského roku a předváděl hezký tenis. Ve vysoké konkurenci to stačilo na 5. místo.
4. místo - Zicha Radek - Radek o letních prázdninách potrénoval a šlo to vidět i na jeho výkonu. Hrál přesně s minimem chyb a pouhé dva míče mu chyběly k získání 3. místa..

3. místo - Lišková Karolína - Kája se prezentovala nejagresivnějšími údery ze všech hráčů. Jen těsně jí unikl postup do finále. Každopádně 3. místo je zlepšením oproti loňskému roku
2. místo - Novosadová Nela - Nelča hraje tenis pouhé tři měsíce a získala krásné druhé místo. Hrála s minimem nevynucených chyb a prohrála za celý turnaj pouze jediný zápas.
1. místo - Novosad Jakub - Kuba vyhrál turnaj naprosto suverénně. Neprohrál ani jediný zápas a finále ovládl poměrem 10:3. Vůbec během turnaje nekazil a předvedl i velmi dobrou psychickou odolnost, kdy za každého stavu hrál velmi uvolněně a klidně.

Pokročilí hráči (3. - 5. třída):
V této kategorii se sešli celkem 4 hráči, kteří hráli celý turnaj na velmi vysoké úrovni. Hráli velmi agresivní a rychlé výměny, které byla radost sledovat. Vrcholem byl zápas Gabko vs. Michalík, ve kterém se odehrávaly doslova neskutečné výměny.
4. místo - Hromada Ondřej - Ondra obsadil 4. místo. Jeho problémem byla spíš psychika. Začal velmi nervózně a tak odehrál celý turnaj. Vyhrál jeden zápas a dva prohrál
3. místo - Kratina Jan - Honza vybojoval krásné 3. místo. Hrál poměrně přesné dlouhé údery křížem. Jeho slabinou byl velký počet nevynucených chyb do sítě.
2. místo - Michalík Michal - druhé místo získal Michal a naprosto zaslouženě. Hrál celý turnaj velmi slušný tenis, ve kterém se prezentoval výborným pohybem po dvorci. Dokázal nejvíc "potrápit" vítěze turnaje.
1. místo - Gabko Vojtěch - naprosto zasloužený vítěz turnaje. Neprohrál ani jeden zápas. Hrál technicky poměrně správně s minimem nevynucených chyb. Do toho předvedl nejlepší pohyb po dvorci ze všech hráčů.

Turnaj se velmi vydařil. Všichni zúčastnění hráči získali věcné ceny, které jim byly předány slavnostně o velké přestávce ve středu 19.12 2018 za přítomnosti spolužáků a učitelů. Všem hráčům přeji krásné vánoční svátky a už teď těším na další tréninky a turnaje. D. Dorňák